Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Xenofobní Česko se shoduje: Muslimské učitelky tu nechceme!

Jak málo stačí k tomu, abyste se v České republice stali třídním nepřítelem? Aby vám chodili výhružné telefonáty, maily či vás uráželi tisíce lidí na internetu? Ne, musíte nikomu ublížit, někoho okrást nebo udělat něco špatného. Stačí když učíte v mateřské škole a konvertujete k islámu.

V nedělím pořadu 168 hodin mě zaujala reportáž o učitelce z mateřské školy v jihočeském Lišově, která přestoupila na islám a ve školce nosí hidžáb – muslimský šátek. Tím vyvolala vlnu negativních reakcí a výhrůžek.

Zatímco většina diskutujících a blogerů na internetu má rudo před očima a zvýšený krevní tlak, samotní rodiče dětí ze školky se za učtielku postavili a nevidí v šátku a její víře problém. Naopak, učitelka je oblíbená. „Já jsem řekla, že mně to nevadí, že je mi to de facto jedno. Je to její osobní věc,“ řekla maminka jednoho z dětí.

V čem je tedy problém?

Problém je v hlavě nenávistí prolezlého českého člověka, „tolerantního“ ateisty, jehož uvažování se zjednodušilo na úroveň zvířete. A nejde přitom jen o islám. Stačí před ním vyslovit jedno ze slov jako muslim, Rom či Sudetský Němec a dotyčný spolehlivě zareaguje, stejně jako ti Pavlovovi psi reagovali na zvonek.

Jsou to ti lidé, co často začínající „Nejsem rasista, ale…“ a vy můžete jen v duchu hádat, co xenofobního z nich tentokrát vyleze. Nedokáží vidět dál za obecné pojmy, protože tím by se jejich černobílý svět stal příliš složitým. On přece nemůže existovat tolerantní muslim, pracovitý Rom či nekolaborující Sudetský Němec!

Tyto jevy považují za tak minoritní, že ani nestojí za řeč, nemá smysl je rozlišovat a nevidí pak za jednotlivými škatulkami konkrétní lidi s odlišnými životy. Pak se nedivme, že nejsou schopni odlišit radikálního islamistu od běžného muslima a dogmatického muslima od liberálního muslima.

Šátek na hlavě

Tyto lidi nezajímá, že učitelka děti nijak neindoktrinuje. Pro ně je nepřípustný už samotný šátek na hlavě jakožto náboženský symbol a děti by přece ve „státních“ školkách neměly být žádným způsobem nábožensky ovlivňovány.

Ano. Ale předně si myslím, že předškolní dítě může stěží chápe hidžáb jako nějaký náboženský symbol. Většina předškolních dětí snad ani neví, co to je islám a vůbec ke schopnosti abstraktního myšlení dochází v pozdějším věku. Pokud by ale šátek rodiče považovali za problém, měl by to řešit zaměstnavatel a ten by měl mít právo stanovit obecný dress code, například zakazující mít v práci pokrývku hlavy.

Zaměstnavatelem paní učitelky je ZŠ a MŠ Lišov, zřizovatelem pak město Lišov. Vzhledem k tomu, že rodiče s tím problém nemají, nevidí zřejmě ani škola důvod, proč by měla něco takového zakazovat. A snad se mnou budou souhlasit i odpůrci, že hlas rodičů je přednější než hlas nějakých anonymních diskutérů.

Představuje islám problém?

Oblíbeným argumentem odpůrců islámu je: Proč máme být tolerantní? Tolerovali by copak v islámské zemi učitelku v mateřské škole, který by se hlásila ke křesťanství a nosila by na krku křížek? No, v mnoha islámských zemích zřejmě ne. Ale toto je naprosto irelevantní argument. Podle této logiky by totiž třeba ženy měli mít v ČR právo ponižovat muže, protože ve spoustě zemí muži ponižují ženy.

Samotná hysterie z islámu je velmi přehnaná a kde kdo je dnes odborníkem na Korán. Samozřejmě, každý fundamentalismus je nebezpečný a nerad bych se dožil stavu, který je typický pro předměstí Paříže a dalších evropských měst. Kriminalita se sice týká muslimů, jádro problému ale nevidím v samotném islámu, nýbrž v obrovské imigraci muslimů (zejména ze severní Afriky) stimulované štědrým sociálním státem. Ti jsou vytrženi z naprosto odlišného kulturního prostředí a v tom tkví celý problém. Kdyby Evropa nevytvářela toto příznivé prostředí, nepotýkala by se dnes s kriminalitou imigrantů.

V každém případě raději kolem sebe uvidím více muslimů jako je ta paní učitelka z jižních Čech, než nenávistné ateisty s fašistickými sklony s ambicemi někomu zakazovat jeho víru. Raději uvidím v centru města mešitu než další nákupní centrum.

Autor: Jakub Hájek | úterý 26.3.2013 19:01 | karma článku: 25,69 | přečteno: 4048x
  • Další články autora

Jakub Hájek

Zapište se do registru dárců kostní dřeně, záchrana života nemůže být snazší

Nikdy nevíte, jestli právě teď někdo nečeká v nemocnici na transplantaci a nejste jediný vhodný dárce. Zní to trochu pateticky, ale může to být realita. ?Jde hlavně o to udělat ten první krok a zaregistrovat se.

23.8.2020 v 19:32 | Karma: 10,54 | Přečteno: 307x | Diskuse| Společnost

Jakub Hájek

Vekslák z krněnskýho autobusáku

Pozor, následující text vykazuje známky sluníčkovosti. Čtěte jen na vlastní nebezpečí! Známe se už několik let, prakticky mě doprovází studiem na vysoké škole. No, známe... já znám jeho, on mě evidentně ne.

10.10.2015 v 17:19 | Karma: 33,24 | Přečteno: 5209x | Diskuse| Společnost

Jakub Hájek

3 hlavní důvody, proč mě baví autostop

Letos jsem se vydal už po druhé na dvoutýdenní trip autostopem po Balkánu a po cestě jsem si postupně uvědomoval, co mi tento způsob dopravy dává a jaký má na mě vliv.

12.9.2015 v 17:22 | Karma: 9,87 | Přečteno: 398x | Diskuse| Cestování

Jakub Hájek

Hloupost a strach není omluva pro agresi

Strašák imigrace obchází Evropou a společnost se radikalizuje. Začíná se pomalu stávat akceptovanou normou na sociálních sítích posílat imigranty do koncentráků a "vlastizrádcům" na demonstracích vyhrožovat šibenicemi.

3.7.2015 v 20:05 | Karma: 27,93 | Přečteno: 4127x | Diskuse| Politika

Jakub Hájek

Sluníčkové holky v Balúčistánu aneb I malé dějiny píší vítězové

Je večer 28. října 2014 a ve Vladislavském sále sedí mezi jinými osobnostmi známý cestovatel Miroslav Zikmund. Prezident Miloš Zeman se mu totiž rozhodl udělit státní vyznamenání – Řád Tomáše Gariggua Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj humanity. O pět měsíců později se Miloš Zeman vyjádří na adresu čerstvě propuštěných českých turistek po dvouletém zajetí, že se dopustily hlouposti a způsobily starost všem okolo.

30.3.2015 v 22:00 | Karma: 26,81 | Přečteno: 2077x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Podvod století za 2,4 miliardy. Ortinskému hrozí osm let a peněžitý trest 25 milionů

29. dubna 2024  6:21,  aktualizováno  13:19

Luxusní auta, zlaté cihly, diamanty a drahé nemovitosti. To vše si kupoval osmadvacetiletý Jakub...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Rusové hlásí průlom fronty. Ukrajinská minela jim přihrála klíčové město

24. dubna 2024  11:40,  aktualizováno  15:50

Premium Jako „den průlomů“ oslavují ruští vojenští blogeři pondělní události na doněcké frontě, kde se...

Trojský koník v Evropě. San Marino se stalo základnou ruských špionů

29. dubna 2024

Premium Jeden z nejmenších států v Evropě vzbuzuje čím dál větší pozornost západních tajných služeb....

Jaká práce lidem zbyla? Spolupráci s OpenAI vedou z médií i Financial Times

29. dubna 2024  19:39

Financial Times (FT) se stal prvním významným britským zpravodajským médiem, které uzavřelo...

Špehovali, zpřístupňovali trezory. Jak se ruští „krtci“ ve Vrběticích činili

29. dubna 2024  19:34

Série výbuchů a incidentů v Evropě, včetně explozí v muničním areálu ve Vrběticích z roku 2014,...

Rušení GPS se vyostřilo. Dvě letadla z Finska do Estonska nedoletěla

29. dubna 2024  14:24,  aktualizováno  19:15

Pobaltské země varovaly, že rušení signálu GPS, ze kterého je obviňováno Rusko, by mohlo způsobit...

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...

  • Počet článků 93
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1600x
Jsem pětadvacetiletý absolvent korporátní krysařiny na Masarykově univerzitě, webový tvůrce na volné noze, infantilní rebel s uměleckými ambicemi. Jsem Ryba a často plavu proti proudu.

Seznam rubrik